Dyspensery do wina i ich historia powstawania

Wszystko zaczeło się w Toskanii

Dyspenser - Czerpać przyjemność ze smaku wina

Historia rodziny kowali, The Cioncolini.
Silvio Cioncolini od początku 1861 roku, aż do 1949 roku dokonuje stopniowego procesu transformacji firmy, położonej w dolinie Valdarno Superiore w Toskanii.W tym okresie przewidujący przedsiębiorcy przeczuwają zbliżające się zmiany społeczne i kulturalne. Działalność firmy przenosi się z produkcji narzędzi rolniczych do bardziej zaawansowanej technologii, produkcji ramek plastycznych do rowerów. W 1950 roku Mario Cioncolini, powiększa i przekształca firmę, by w 1979 roku stworzyć ważną sieć przemysłową w Valdarno, oferującą produkcję blachy dla maszyn przemysłowych.

The Cioncolini, dyspensery

W 1991 Daniele Cioncolini przejmuje i przenosi się na teren nowej siedziby firmy, funkcjonalna konstrukcja, celowo zbudowana w lokalizacji La Penna w okolicy Terranuova Bracciolini. Właściciel firmy wyczuwa nowe możliwości i dlatego różnicuje produkcję. Rodzinna firma rośnie w siłę zarówno pod względem wiedzy, jak i asortymentu. W roku 1997 firma staje się spółką z ograniczoną odpowiedzialnością z wpisami Franco Cicali i Marco Poggesi. Dzięki wsparciu udzielonemu przez swoich dwóch partnerów, Daniele Cioncolini może poświęcić się i spełnić swoje marzenia. Pasja odziedziczona po dziadkach może być realizowana wraz z hasłem: „Zachowanie jakości i smaku wina”.

Produckja dyspenserów do wina
Fabryka w które tworzy się dyspensery do wina
Wytwarzanie materiałów do dyspenserów do wina

W 2008 roku Daniele Cioncolini, łącząc intuicję oraz wiedzę ekologiczną, wraz z inżynierami zaczyna rozwój firmy na dużą skalę. W 2009 roku wszystkie powierzchnie dachowe zostały pokryte panelami fotowoltaicznymi, dzięki czemu procesy produkcyjne można było ukierunkować na skomputeryzowane wytwarzanie. Vinitaly 2010 widzi wprowadzenie na rynek opatentowanego systemu dozowania wina. WINEPLEASE rodzi się !!!

dyspenser do wina Wineplease

dozowniki do wina

Staranne badania renomowanych winiarzy, spowodowały powstanie w 2011 roku wina oznaczonego AH! (kojarzy się z okrzykiem zadowolenia po degustacji wina) IGT Toscana z siedzibą w Merlot, obszar Bolgheri, Toskania, Włochy.! Miejsce to jest najlepszą szansą na oficjalny start... ah! Podczas Kongresu Narodowego AIS 2013, 16 i 17 listopada 2014 roku w Stazione Leopolda we Florencji. Duża butelka wina (Magnum) o pojemności 1,5 litra, do nalewania z korkiem uszczelnionym woskiem. Butelka ta znajduje się w specjalnej białej płycie, tak powstaje połączenie wina ze światem Cioncolini Wineplease.

Wineplease dozowniki do wina